Francuzi pobijedili BiH: Zmajevi čekaju Litvaniju

Imali smo šansu u ovom meču osigurati osminu finala, ali nažalost nismo uspjeli.

Prvo poluvrijeme

Meč smo počeli dobro, rekli bismo kao i obično u posljednje vrijeme. Odmah je Roberson pogodio tricu, pa kasnije i drugu. Poveli smo u tom trenutku 8:5. Kasnije je i Musa pogodio trojku i poveli smo 11:7 te imali napad. Ipak, u tim trenucima smo imali nekoliko grešaka u napadu, brzopletih akcija i nismo uspijevali da se odlijepimo.

Francuzi su to koristili i konstantno bili u meču. Na kraju prve četvrtine rezultat je glasio 19:19.

U drugoj četvrtini ponovo počinjemo dobro. Edin Atić nas je vodio u tim trenucima, ali kratko je to nažalost trajalo. Počeli smo prommašivati trice, dosta griješiti u napadu, a u odbrani nikako nismo kontrolisali defanzivni skok. Francuzi nisu igrali ništa posebno ni u tim trenucima, ali su pogodili nekoliko otvorenih trica i odlaze na kraju prvog dijela na čak 10 razlike (44:34).

Drugo poluvrijeme

Konačno smo nešto počeli pogađati u napadu, ali jedva je to bilo. Ni Francuzi nisu bili puno bolji ali nekako ih je više sreća služila dok smo mi donosili neke prilično nerazumne odluke.

Francuzi su imali 12 razlike i priliku da se potpuno odlijepe, ali ništa nisu mogli da pogode iz vana. Naš tim se nekako uspijeva vratiti u meč i vrlo brzo to spustiti na svega minus 6. Kasnije nas Atić i Halilović potpuno vraćaju u meč.

Na početku posljednje četvrtine ulazimo fantastično. Roberson je pogodio trojku i poveli smo konačno. Konačno je u tim momentima proradila i naša najveća zvijezda Jusuf Nurkić. Ubacio je Juka dvije vezane trojke i vodili smo dva razlike. Heurtel mu zvraća kasnije jednom, ali Juka onda sa slobodnih bacanja ponovo pogađa.

Imali smo kontrolu u tim momentima, ali ponovo smo počeli griješiti u napadu i promašivati. Francuzi odlaze na 5 razlike. Razigrao se tada za Francuze i Gobert i nije nam se pisalo dobro. Mi smo nastavili griješiti u napadu i promašivati šuteve i bilo je jasno da povratka više nema.

Na kraju je Francuska upisala treću pobjedu, a mi drugi poraz.

U redovima Zmajeva najefikasniji su bili Halilović, Nurkić i Musa sa po 14 poena. Juka je dodao i 10 skokova.

Kod Francuza je poen više ubacio Guerschon Yabusele.Njihov ponajbolji igrač Evan Fournier je imao očajan šuterski dan jer je za tri šutirao samo dva od 9, ali šta nam to sada vrijedi. prneosi “Radiosarajevo“.