(FOTO) Sarajevo podbacilo u Modriči, Sloga osvojila sva tri boda protiv Bordo tima

Fudbaleri Sloge danas su u Modriči ugostili Sarajevo u okviru 14. kola m:tel Premijer lige BiH, a meč je okončan rezultatom za 1:0 za Slogu.

Nakon što je Sarajevo savladalo Borac u jednom od derbija 13. kola m:tel Premijer lige BiH, Bordo tim je sa dosta optimizma otputovao na gostovanje Slogi iz Doboja, koja je u prošlom kolu doživjela izuzetno težak poraz u gostima kod Leotara i sa 14 bodova već je došla u dosta tešku poziciju, pogotovo uzme li se u obzir da je Sloga najveći dio svojih bodova osvojila puno ranije u sezoni.

Bila je od početka današnjeg meča evidentna želja Sarajeva da nastavi sa dobrim igrama i da počne graditi samopouzdanje i pozitivnu rezultatsku seriju. Već u osmoj minuti, Bordo tim je imao veliku šansu. Mirza Mustafić je odigrao dobar presing, domaći tim je pogriješio i Mersudin Ahmetović je izašao sam na golmana Đulčića. Nije Ahmetović međutim ni u jednom momentu uspio uspostaviti kontrolu nad loptom i šutirao je visoko preko gola.

U 12. minuti, ponovo je Sarajevo zaprijetilo iz dobrog napada, Suljić se probio po lijevoj strani i ubacio za Mustafića, koji je precizno šutirao, ali njegov udarac brani golman Đulčić. Činilo se u tim momentima da će Sarajevo biti dominantno i u nastavku utakmice, ali Sloga se počela polako vraćati u igru.

Nije Sarajevu baš godilo stanje terena te nije adekvatno moglo svojom pas igrom napraviti probleme domaćinu, dok je Sloga dugim loptama ka svojim napadačima pravila probleme odbrani Bordo tima. Naročito je opasan bio Luka Kulenović, a upravo je on imao najveću šansu za Slogu u prvom dijelu susreta.

Igrala se 36. minuta susreta kada je domaći tim brzo izveo aut i iznenadio odbranu Sarajeva, a na kraju je Krstovski proigrao Luku Kulenovića, koji je silovito šutirao ali je njegov udarac sjajno odbranio Muhamed Šahinović, koji je i danas bio na jako visokom nivou.

Utakmica je imala prilično visok tempo u prvom dijelu, no nije se mimo navedenih situacija imalo puno toga dobrog za vidjeti ni od jednog tima.

Sarajevo je u ranoj fazi drugog dijela imalo još jednu veliku šansu, a Ivan Ikić je nakon velike greške golmana Đulčića imao ogromnu šansu da zatrese mrežu domaćeg tima, no krenuo je na prazan gol i nije šutirao.

I u nastavku meča bila je evidentna želja Sarajeva da postigne gol, ali nije igrao Bordo tim previše kvalitetno i gotovo da nije imalo ozbiljnije šanse. S druge strane, odbrana Sarajeva nonšalantno reaguje u 74. minuti i rezervista Milan Basrak udarcem glavom pogađa mrežu Sarajeva poslije ubačaja Luke Kulenovića.

Do kraja meča, Sloga se u potpunosti opredijelila na čuvanje svog gola, dok je Sarajevo bezuspješno pokušavalo da dođe do poravnanja. Bilo je mnogo nervoze kod gostiju, a rezultat se nije promijenio. Sloga je tako stigla na 17 bodova, a Sarajevo ima 19 bodova i generalno igra sezonu ispod svih očekivanja.

FK Sloga Doboj – FK Sarajevo 1:0 (0:0)
Stadion: Milan Jelić, Modriča