[FOTO] Posušje izgubilo od Zrinjskog na Mokrom docu

U 10. kolu Premier lige na Mokri dolac stigao je aktualni prvak Bosne i Hercegovine, HšK Zrinjski Mostar. Uvijek je velika zaintersiranost za praćenje ovakve ekipe pa se Mokri dolac, unatoč lošoj vremenskoj prognozi, poprilično lijepo popunio.

Možda je ovo i prvi puta u povijesti da je HŠK Posušje dočekalo Plemiće sa više pozicije na ljestvici. Posušje je ušlo u utakmicu sa 7. pozicije, a Plemići sa 10. No, kad se pogleda malo detaljnija statitstika može se uočiti kako je Zrinjski odigrao samo 5 utakmica. Razlog je naravno, europa.

Već u samom početku utakmice, Zrinjski dolazi do vodstva. Bila je 6. minuta. Slobodan Jakovljević je lijepo skočio nakon centaršuta i glavom matirao Kukića.

Zrinjski je nastavio dominirati, a vrijedi izdvojiti priliku Bilbije koja je završila za malo pokraj vrata Kukića te sjajan udarac Jukića iz 30. minute koji je pogodio gredu.

Posušje se probudilo u 36. minuti. Sjajna prilika Pavkovića. Sve je napravio odlično, prebacio Čondrica ali loptu je nekako Bekić usmjerio u korner.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo neke ozbiljnije prilike ni s jedne ni s druge strane. Konačan rezultat ostao je onaj iz 6. minute, 0-1.

Mostarci su zasluženo odnijeli sva tri boda s Mokrog doca, a Posušje se već okreće prema Pecari gdje želi nastaviti niz pobjeda u gostima.

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-2557-42324”));