(FOTO) Plemići odolijevaju žestokom ritmu utakmica: Zrinjski nakon Sarajeva savladao i Slobodu

Fudbaleri Slobode i Zrinjskog danas su odmjerili snage u Banovićima u sklopu zaostale utakmice prvog kola Premijer lige BiH, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 0:1.

U prvom poluvremenu ekipa Zrinjskog je nešto bolje stajala na terenu u odnosu na Slobodu, a prva prilika dolazi već na otvaranju ovog susreta. Ćuže je prihvatio na prsa jednu loptu u kaznenom prostoru protivničke ekipe i šutirao pored gola.

Igrala se 12. minuta kada je Komazec zatresao mrežu Zrinjskog, ali je sviran ofsajd. Osam minuta kasnije, Zlomislić je povukao loptu i dodao do Bilbije, koji se namjestio na lijevu nogu i šutirao pored gola.

U 24. minuti Zrinjski je imao slobodnjak iz dobre pozicije, ali je centaršut Jankovića završio pored gola Slobode.

Tri minute kasnije je Devedžić u duelu žestoko udario Bilbiju, koji je nakon toga ostao bez zuba, ali je napadač Zrinjskog požutio zbog protesta prema sudiji.

U 42. minuti su Plemići imalu novu dobru šansu. Međutim, jedan igrač mostarskog kluba je loše šutirao, te je njegov udarac zaustavio Bukvić, što je ujedno bila i posljednja prilika u prvom dijelu meča.

Plemići su u drugom poluvremenu odmah pojačali pritisak i stvarali su prilike ispred gola Slobode, što im se isplatilo u 61. minuti, budući da su u tom trenutku došli do vodstva.

Nakon sjajnog centaršuta Jukića, lopta je pala na pet-šest metara ispred Bukvića, ali ju je u njegovu mrežu poslao Barišić.

Jukić je u 68. minuti imao novi dobar centaršut, ali ovaj put Magdić je loše šutirao, pa je propala dobra prilika za Plemiće. Igrala se 72. minuta kada je Maksimović izašao sam na Čondrića koji je prvi stigao do lopte, ali je sviran ofsajd.

U 79. minuti se desio žestok sudar u kaznenom prostoru Slobode. Ćorluka je koljenom u glavu udario Osmankovića, pa su zbog toga doktorski timovi ušli na teren i fudbaler Slobode nije mogao nastaviti ovaj susret, jer je uz pomoć doktora tuzlanske ekipe napustio teren.

Nakon toga je uslijedio period mirne igre i Zrinjski je uspio da sačuva prednost od jednog gola razlike, te dođe do pobjede u Banovićima protiv Slobode.

FK Sloboda – HŠK Zrinjski 0:1 (Barišić 61‘).