back to top

FMP MERIDIAN NASTAVLJA BRUTALAN NIZ: Poražena i Igokea!

fmp meridian nastavlja brutalan niz: poražena i igokea!fmp meridian nastavlja brutalan niz: poražena i igokea!

Košarkaši FMP Meridiana nastavljaju sa odličnim igrama, pošto su u prvih devet kola ABA lige upisali sedmu pobjedu!

Ovaj put su u dvorani u Železniku bili bolji od Igokee sa 87-77.

FMP je konačan ishod nagovijestio već u prvom dijelu kada je momčad Nenada Stefanovića preko Valinskasa došla do dvoznamenkaste prednosti (22-12) na nešto više od minute do kraja ovog dijela.

No, uslijedila je velika serija Igosa 13-2, pa su nakon bacanja Nikole Tanaskovića došli do potpunog preokreta.

Do kraja poluvremena igra je bila izjednačena, ali su gosti tricom Crawforda imali 4 poena prednosti na polovici.

I treća četvrtina bila je izjednačena, ali je tim iz Železnika kontrolu počeo uspostavljati u završnici ovog dijela kada se tricom Milutina Vujičića odlijepio na +5 (64-59).

Bo Beach je tricom na početku posljednje dionice najavio odlazak do kraja. Uslijedila je sjajna serija domaćina koju je Milutin Vujičić novim pogotkom izvan linije 6.75 doveo do +14, nakon čega više nije bilo povratka za momčad Dragana Bajića, niti prave neizvjesnosti.

Najneučinkovitiji na utakmici bio je Nikola Tanasković s 18 koševa, kojima je dodao i 7 skokova, ali uzalud, dok ga je dobro pratio Crawford s 14 koševa i 4 asistencije.

U pobjedničkoj momčadi ponovno je najučinkovitiji bio Trent Fraser s 15 poena i 5 završnih dodavanja, dva poena manje ubacio je njegov sunarodnjak Bo Beach, uz dvije asistencije, dok je isti broj poena imao Paulius Valinskas s 3 asistencije i 2 skoka.

Sjajan je bio i Ebuka Izundu s double-double učinkom od 11 poena i 10 skokova, uz 2 asistencije.