EUROLIGA: Barcelona u baražu, Partizan obradovao Sikmu, pobjeda Maccabija! (VIDEO)

Košarkaši Barcelone pobijedili su Panathinaikos rezultatom 88:74 u 30. kolu Eurolige.

PAO je imao prednost tijekom prve četvrtine. Završetkom te dionice izabranici Christosa Tserelisa su popustili.

Barcelona je preuzela kontrolu i na poluvrijeme otišla s prednošću od 10 koševa.

Do kraja su zadržali prednost od 20 pobjeda u Euroligi, plasiravši se u play-off s Real Madridom i Olympiakosom.

U pobjedničkoj momčadi briljirao je Nikola Mirotić s 26 poena. Na drugoj strani istaknuo se Papayanis s 19 poena i 7 skokova.

Košarkaši Albe su nakon neizvjesne utakmice pobijedili Anadolu Efes sa 95:93.

Aktualni europski prvak uspio je nadoknaditi zaostatak u drugom poluvremenu.

Pogotovo u trećoj četvrtini zabijajući gotovo 30 poena. Napadno su bili dobri iu četvrtoj četvrtini.

Nakon trica Jalina Smitha berlinska momčad se vratila. Kasnije su uspjeli pobijediti košem Luke Sikme. Smith je predvodio pobjednike s 25 poena.

Efesu nije bilo dovoljno ni Micićevih 30 poena, što je rezultat koji odgovara Košarkašima Partizana.

Maccabi je u gostima svladao Aswell 85:67 i upisao 17 pobjeda.

Utakmica između dva rivala bila je izjednačena u prvom poluvremenu.

Izraelci su nakon treće i početkom četvrte četvrtine došli do dvoznamenkaste prednosti.

Čuvali su ga za važan trijumf u borbi za doigravanje. Wade Baldwin predvodio je pobjednike s 23 poena, dok je De Colo imao 13.