DRAMA U HRVATSKOJ: Partizan se mučio, ali slavio protiv Splita!

Košarkaši Partizana svladali su Split na gostovanju 96:95 u 20. kolu ABA lige. Crno-bijeli su unatoč upornom suparniku uspjeli održati vodstvo od početka do kraja. Tako su upisali deseti uzastopni trijumf u ABA ligi nakon poraza od Cedevite Olimpije.

Partizan je utakmicu u Splitu započeo s petorkom: Madar, Naneli, Trifunović, Smailagić i Ledej. Splićani su bili: Mavra, Shorter, Runjić, Sullivan i Nelson.

Uroš Trifunović otvorio je utakmicu trojkom. Partizan je od samog starta nametnuo dobar napadački ritam, krenuvši u susret sa 6:0. Split se nakon toga uspio konsolidirati. Crno-bijeli su zahvaljujući četiri trice zadržali prednost stečenu s početka susreta.

Splićani su zadržali priključak u vrlo učinkovitoj prvoj četvrtini. Drugi su otvorili tricom za izjednačenje na 27:27. Prve minute tog razdoblja bile su izjednačene. Tako je bilo kroz cijelo razdoblje kada Splićani nisu dopuštali crno-bijelima da se odlepe.

Split je parirao Partizanu u postotku šuta uz iznimnu učinkovitost protiv jednog od najboljih napada Eurolige. Momčad Željka Obradovića na odmor je otišla s pola koša prednosti 48:47 nakon pogotka Nelsona u posljednjoj minuti druge četvrtine.

U tom dijelu igre Splićani su već imali četvoricu dvoznamenkastih igrača. Jedini raspoložen bio je Nanelli sa 15 koševa i samo jednim promašajem iz igre.

I treća dionica je krenula izjednačenim tempom. Veći dio treće četvrtine Partizan je imao minimalna 4 poena prednosti. Ni jednom nisu uspjeli stvoriti osjetljiviji višak crno-bijelih. Pred kraj su Splićani uspjeli povesti nakon koša Shortera. Golom Avramovića u završnicu se ulazi s rezultatom 71:71.

Spomenuti igrač crno-bijelih je prve poene postigao početkom četvrte četvrtine. Početak te dionice obilježile su promjene u vodstvu.

Partizan je bio vrlo raspoložen za tri boda. Međutim, niži postotak pogodaka njih dvojice doveo je do neizvjesnog rezultata. Na kraju susreta dobili su minimalnih +5 nakon što su prošli Exum. Splićani su na to odgovorili i izjednačili tricom Shortera (90:90) minutu i pol do kraja, kada se ušlo u lutriju jedanaesteraca.

Prvo je Split pogriješio 27 sekundi do kraja. Partizan je bio u prilici, ali je Leday izgubio loptu, nakon čega je Mavra pogodio 7 sekundi do kraja. Ipak, u posljednjem napadu James Nunnelly je tricom donio pobjedu crno-bijelima.

Upravo je on bio najefikasniji u pobjedničkoj momčadi s 18 poena. Exum je imao 15 bodova.

U momčadi Splita Shorter je imao 25, a Nelson i Mavra po 22.

Nakon ovog susreta Partizan očekuje duplo kolo Eurolige gdje će ugostiti Virtus i Armani.