back to top

ĐOKOVIĆ SE PROŠETAO DO FINALA AUSTRALIAN OPENA

Srbijanski Teniser će u lovu na 22. Grand Slam trofej posljednji meč turnira igrati protiv Stefanosa Tsitsipasa. Đoković (5. na ATP listi) je bez muke porazio američkog predstavnika Tommyja Paula (35.) u tri seta (7:5, 6:1, 6:1) i nešto više od dva sata igre.

Od početka je to bio potpuno jednosmjeran meč, Đoković je u prvom setu s dva breaka stigao na 5:1. No, Amerikanac je izvukao najbolje od sebe i vratio se na 5:5, da bi dopustio Đoković potom osvojio dva gema u nizu. Drugi set krenuo je istim tonom, ali Paul više nije imao snage adekvatno odgovoriti Đokoviću, da bi Novak u trećem setu samo potvrdio dominaciju.

Tsitsipas je stigao do finala pobjedom nad Rusom Karenom Kachanovom 7:6 (2), 6:4, 6:7 (6), 6:3 i bit će mu to drugo Grand Slam finale u karijeri. Prošle godine našao se u finalu Ronald Garrosa i izgubio upravo od Đokovića. Ovaj dvojac broji 12 međusobnih ogleda, a Đoković je 10 puta izašao kao pobjednik.

Osvoji li Đoković Australiju, bit će mu to 22. Grand Slam trofej, čime će izjednačiti rekord Rafaela Nadala.