ČOLINA: U ovoj situaciji svi moraju puno više pružiti

Još jednu pobjedu su u rukometnom prvenstvu Bosne i Hercegovine upisali rukometaši ljubuškog Izviđača, ali protiv Konjuha iz Živinica (34:32) nije sve išlo glatko.

Osnovni razlog je ipak niz problem sa povredama sa kojima se ove jeseni susreću Skauti. Meč 12. kola je u prvom dijelu bio utakmica bez obrana (20:20).

– Bila je “Run&Gun” utakmica u prvom poluvremenu, dok su se u drugom dijelu istakli golmani Čabaravdić i Suljević. Mogu slobodno kazati da je naš Suljević bio heroj utakmice sa 8 obrana u posljednjih 20 minuta. Osim igrača koji su se prethodno povrijedili ovoga puta nismo mogli računati ni na Odaka, dok je Bebek povrijeđen odigrao odličnih 50 minuta, a Ljubić također dao veliki doprinos, komentirao je trener Izviđača Toni Čolina.

Ivano Pavlović je postigao 11 golova, Mihael Bebek i Mladen Bošković po 6, a Matej Ljubić 4. Kod Konjuha je Ahmed Čabaravdić imao 13 obrana, a Arsenije Bubić zabio 8 golova.

Kolo ipak nije prošlo bez iznenađenja.

– Iznenadila me pobjeda Krivaje u Vogošći, ali svaka im čast. Možda su protiv nas vidjeli da mogu egal igrati i u drugom dijelu utakmice, što im je možda dalo samopouzdanja i vjere, kaže Čolina, a o novom stanju na ljestvici dodaje:

– Možda djeluje kao da smo ostali samo Leotar i mi, međutim još puno se ima igrati i to se samo tako čini.

ČOLINA: Kad svi daju sve od sebe ja se nemam čega, niti koga, bojati

Od Ljubušaka se sigurno očekuju pobjede i u preostala tri meča jesenskog dijela prvenstva (Hercegovina i Gradačac u gostima, Goražde kući), ali trenutno je fokus isključivo na gostovanju u Nevesinju.

– Ekipa Hercegovine je imala nekoliko dobrih rezultata, dobili su Borac, igrali egal sa Slobodom, isto tako i s Leotarom do pred kraj. Biće zanimljivo, a mi se nadamo da će nam se uoči ove utakmice priključiti nekoliko igrača koji su bili povrijeđeni kako bi više ličili na ekipu s početka prvenstva. Također ne smijemo dozvoliti da ekipu vuku samo dvojica – trojica igrača, već u ovoj situaciji s povredama puno više od sebe moraju pružiti svi rukometaši, zaključio je Toni Čolina. Er.B.