ČOLINA: Leotar nam ne dozvoljava da se opustimo

Ljubuški Izviđač je pobjedom protiv Goražda sa 44:37 u 14. kolu Premijer lige osvojio titulu jesenjeg prvaka Bosne i Hercegovine.

Skauti nisu imali puno problema da u ovom meču ostvare trijumf do kojeg ih je predvodio Milan Vukšić sa 10 golova te golman Aldin Alihodžić sa 17 obrana. Ono što je zasmetalo struci je međutim opuštanje u završnici kad su bodovi bili sigurni.

– Bila je to jedna utakmica do 43. minute, kasnije druga. Imali smo kontrolu utakmice, vodili 35:23, a poslije toga se opustili. To ne smijemo sebi dozvoliti ako želimo osvojiti bodove u Gradačcu. Primili smo previše golova u posljednjih 15 minuta (14), komentirao je trener Toni Čolina koji je bio zadovoljan time da je konačno mogao malo više kombinirati nego u prethodnih šest utakmica.

– Raduje me što smo napokon mogli rasporediti minutažu jer se vratio Diano Ćeško, pa neke pozicije nisu bile preopterećene. Matej Šimić je odigrao pola sata nakon mjesec dana pauze. Osim toga debitirao je Petar Grbavac, naša nova nada, srednji bek koji je 2006. godište. Ima pozitivnih stvari pojedinačno, ali kolektiv je primio previše golova zadnjih 15 minuta, kazao je Čolina.

Priključak za njima zasad drži samo trebinjski Leotar koji je savladao dobojsku Slogu.

– Leotar je odličan protivnik koji nam ne dozvoljava da se opustimo i zahvalan sam na tome. Imamo utakmicu u Gradačcu, a oni u Maglaju. Mi nismo uspjeli osvojiti Maglaj (bilo je neriješeno, op.a.), a oni već jesu Gradačac. Ove dvije utakmice mogu odrediti puno toga, smatra trener Skauta.

Ipak Izviđač je izraziti favorit u Gradačcu.

– Gradačac je imao dobru partiju protiv Slobode (pobjeda od 38:32), djeluje kao da se “lože” na velike ekipe. To je mlad sastav koji se želi dokazati i sigurno neće biti lako jer će biti visoko motivirani. Naša želja da privedemo polusezonu bez poraza mora biti veća i vjerujem da će ekipa pokazati svoje pravo lice, pogotovo obrambeno, zaključio je Toni Čolina. Er.B.