back to top

ČOLINA: Dobra uvertira za Borac

Nešto teže nego je to bilo za očekivati rukometaši ljubuškog Izviđača su savladali Maglaj u 17. kolu rukometnog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Najefikasniji u redovima Izviđača bio je Mladen Bošković sa 8 golova, dok su Milan Vukšić i Ivano Pavlović postigli po 4. Vratar Haris Suljević skupio je 22 obrane. Kod momčadi Maglaja Alen Ridžal je postigao 5 golova, a Boris Bosić 4. Đorđe Bosić skinuo je 13 udaraca.

– Dolazili smo u pozicije s dobrom obranom i golmanom Suljevićem koji je bio fantastičan, ali je njihov golman također bio raspoložen. Promašili smo dosta toga u prvom poluvremenu, bilo je dosta nervoze u napadu, dok smo u obrani dobro stajali. U drugom dijelu smo počeli realizirati šanse i rasti, dok je njihova ekipa padala. Svima smo dali priliku, bilo je dosta raspoloženih igrača i nadam se da je ovo dobra uvertira za Banjaluku. Vjerujem da će to opet biti derbi bez obzira na poziciju Borca na tabeli, rekao je trener Izviđača Toni Čolina.

Maglaj se opet dobro nosio sa Skautima. Nakon jesenskog remija u Maglaju (27:27), u Ljubuškom su imali aktivnih 12:10 na poluvremenu.

– Mislim da je krajnji rezultat malo nerealan jer smo većim dijelom susreta igrali kvalitetno, ali izostala je realizacija, a uz to nismo imali s nama našeg najkvalitetnijeg obrambenog igrača. Mislim da se imamo čemu nadati u sljedećim susretima. Razmišljamo o sredini ljestvici, a ne o opstanku u ligi, rekao je trener Maglaja Adnan Đerzić. Er.B.