Borac u Banja Luci razbio Tuzla City

Nogometaši Borca razbili su ekipu Tuzla Cityja rezultatom 3:0 u posljednjem današnjem meču 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je na uspješan način nastavio borbu za plasman u evropska takmičenja naredne sezone te je protiv ove sezone neprepoznatljivih Tuzlaka upisao vrijednu pobjedu.

Na prvi gol čekale su se 24 minute. Nikola Ninković je pogodio s distance za prvijenac u dresu banjalučkog kluba.

Nije dugo trebalo Borcu za drugi pozgodak. U 36. minuti Aleksandar Vojinović udvostručuje prednost domaćina i već se znalo da je Tuzla City u teškoj situaciji.

To je bio rezultat prvog poluvremena. Nastavak, također, nije donio ništa dobro po goste iz Tuzle. Većih prilika pred golom Borca nije bio.

Do kraja utakmice domaćin je postigao i treći gol. Nakon kornera u 73. minuti Momčilo Mrkaić stavlja tačku na ovu utakmicu.

Borac je ovom pobjedom došao do drugog mjesta na tabeli Premijer lige s 12 bodova manje od lidera Zrinjskog, dok je Tuzla City u velikim problemima i s 22 boda trenutno je u zoni ispadanja.