back to top

Arena “progutala” Olimpiju: Partizan nakon drame svladao Cedevitu

Košarkaši Partizana u 23. kolu ABA lige pobijedili su Cedevitu rezultatom 76:73.

Igralo se jako jako u prvih nekoliko minuta. Partizan je prvih šest poena postigao sa slobodnih bacanja, dok je Cedevitu iskoristila šut za tri poena. Prvu tricu na utakmici ubacio je sjajni Ferrell, a nakon zakucavanja Cedevite Matkovića Olimpija je povela 13:6 i natjerala trenera Željka Obradovića da zatraži time-out. Partizan je nastavio s promašajima, što je Cedevita Olimpija iskoristila za dodatno povećanje prednosti i nakon trice Adamsa povela 18:6. Madar je prekinuo seriju gostiju, pokrenuli crno-bijele. Prvu tricu za Partizan postigao je Kevin Panter s osam metara i smanjio na 15:20, a trener Cedevite zatražio je timeout. Trojka Murić bili su posljednji poeni u prvoj četvrtini, a na kraju prve četvrtine rezultat je bio 17:23.

Druga četvrtina počinje pogotkom Alekse Avramovića, a zatim tricom Murića na drugoj strani. U drugom poluvremenu momčadi su se mijenjale u vodstvu, no na kraju je Cedevita Olimpija došla do dva poena viška i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 46:44. Najbolji u prvom poluvremenu kod Cedevite bio je Ferrell sa 14 poena i četiri asistencije Ferrella, dok je u momčadi Partizana jedini dvoznamenkasti bio Alen Smailagić sa 12 poena.

Cedevita je bolje otvorila drugo poluvrijeme, iako se to nije odrazilo na rezultat. Za goste su pogađali Adams i Matković, ali je Ledej ubacio tešku tricu između njih, da bi Panter u 23. minuti vezao pet poena i doveo Partizan u prednost 52:50. Nakon toga igralo se u serijama, a ekipe su se izmjenjivale u vodstvu. Partizan je manje od dvije minute prije kraja treće dionice vodio 60:59. Adams je s pet poena u nizu doveo goste u prednost 66:62, a Papapetrou je smanjio zaostatak crno-bijelih na ulasku u posljednju četvrtinu na 66:64.

Cedevita Olimpija je u osam minuta četvrte četvrtine postigla samo 3 poena, a Partizan se nije proslavio u napadu, ali je obrana bila fenomenalna, što je na kraju i odlučilo pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bio je Ioannis Papapetrou s 14 poena, 13 je ubacio Leday. U momčadi Cedevite Olimpije najbolji su bili Adams s 19 i Ferrell sa 17 poena.

Crno-bijeli su ovom pobjedom ostali na čelu ABA lige i povećali šanse za plasman u doigravanje s prvog mjesta.