Amar Osim: Očekujemo da ćemo odigrati jednu finu utakmicu protiv Željezničara

Fudbaleri Veleža jučer su ostvarili pobjedu na gostovanju protiv TOŠK-a i plasirali se u osminu finala Kupa BiH, a konačan rezultat ovog meča je glasio 2:0.

Rođeni su bezi ikakvih problema došli do pobjede na ovom susretu, a Osim je susret protiv kluba iz Tešnja počeo sa kombinovanim sastavom, koji u prvom poluvremnu nije uspijevao probiti protivničku odbranu.

Ipak, u nastavku je Velež ubacio u brzinu više, a ulaskom Nemanje Anđušića, Dženana Zajmovića i Alena Dejanovića, igra mostarske ekipe je prema naprijed bila sve tečnija

Rezultat toga je bio i pogodak Anđušića u 73. minuti utakmice, da bi, nakon velike greške odbrane domaće ekipe, tačku na susret stavio Zajmović u 87. minuti.

U izjavi za zvaničnu klupsku stranicu poslije utakmice, Amar Osim, trener Veleža, naglasio je da je njegova ekipa izraženiju i kvalitativnu razliku pokazala tek ulaskom nekoliko standardnih prvotimaca.

U Kup takmičenju, uz malo sreće i dobru formu, može se daleko dogurati. Prošli smo prvo kolo, sad su preostali uglavnom premijerligaši, pa čekamo žrijeb i vidjet ćemo šta će nam donijeti, kazao je Osim.

Osim se kratko osvrnuo i utakmicu protiv Željezničara

Očekujemo puno više nego jučer, odnosno da ćemo odigrati jednu finu utakmicu i biti na nivo, a onda se imamo čemu nadati, kazao je Osim.