ALBA SE NE MIRČE SA DNA: Bruka u Berlinu protiv Olympiakosa, uz dva dabl-dabla

alba se ne mirče sa dna: bruka u berlinu protiv olympiakosa, uz dva dabl-dablaalba se ne mirče sa dna: bruka u berlinu protiv olympiakosa, uz dva dabl-dabla

Košarkaši berlinske Albe odlično su ušli u novu sezonu Eurolige, ali to je sve što su uspjeli. Dugo su na samom dnu elitnog europskog natjecanja, a tamo ih je ostavio i Olympiakos koji je danas protutnjao Berlinom pobijedivši s uvjerljivih 93-60.

Njemački tim tako ostaje posljednji sa samo 6 pobjeda, dvije manje od tri momčadi koje su ispred, a koje još nisu odigrale svoje utakmice u nadolazećem kolu – Asvela, Olympie iz Milana i Panathinaikosa. S druge strane, grčka momčad pobjedom se izdvojila na suprotnom polu, odnosno liderskoj poziciji, na kojoj će sigurno ostati barem do idućeg tjedna, budući da je dvoboj Efesa i Reala – manje od pobjede u gostima. sada – odgođen je zbog potresa u Turskoj.

Što se same utakmice tiče niti u jednom trenutku nije bila rezultatski zanimljivija budući da su gosti već nakon prvih 10 minuta vodili 15 razlike (28-13), a već u drugoj dionici imali su +21 .

Iako je njemačka momčad do poluvremena smanjila zaostatak na 10 koševa, najviše što su uspjeli napraviti bio je dodirnuti jednoznamenkasti zaostatak (50-41) početkom drugog poluvremena, kada im je opet krenulo nizbrdo.

Kao i obično, najbolji na utakmici bio je Saša Vezenkov s double-double učinkom od 28 koševa i 13 skokova, a taj podvig ostvario je i Tomas Wokup s 15 koševa i 10 asistencija.

U poraženoj momčadi Olinde je ubacio 16 koševa i bio jedini s dvoznamenkastim učinkom, dok je Luke Sikma imao 9 koševa te po 2 skoka i asistencije.