Adis Bećiragić otkrio šta je bio ključ pobjede nad Mađarskom i poručio: Još uvijek smo sami sebi najveći neprijatelji…

Selektor Košarkaške reprezentacije BiH, Adis Bećiragić, obratio se novinarima na konferenciji za medije nakon pobjede Zmajeva u prvoj utakmici na Eurobasketu protiv Mađarske rezultatom 95:85.

‘‘Bila je utakmica kakvu smo očekivali. Znali smo da moramo igrati 40 minuta, da će oni prije ili kasnije popustiti. Mi smo znali da će igrati sporo, da će nas udvajati i tjerati na greške. Možda smo u prvom poluvremenu i ušli u taj ritam‘‘, kazao je Bećiragić.

On je potom otkrio šta je bio ključ pobjede nad Mađarskom.

‘‘Znali smo i da će naš kvalitet doći do izražaja ako ne budemo pravili one naše samoubilačke greške, što se nije desilo u drugom poluvremenu i na kraju je kvalitet došao do izražaja. Ključ pobjede je bila disciplina u našoj igri, posebno u odbrani‘‘, kazao je Bećiragić.

Bećiragić se potom osvrnuo na narednu utakmicu naše selekcije.

‘‘Kao što sam rekao, mislim da nam raspored ide u prilog. Imat ćemo sutra slobodan dan i priliku da se odmorimo, odnosno pripremimo za Njemačku. Ta utakmica je izuzetno važna za nas. Mislim da bi moglo doći do određenog pada, jer će se u četiri dana igrati tri utakmice. Mislim da imamo dovoljno snage. Mislim da smo Musu i Mukija koristili puno, ali takva je utakmica danas bila. Oni imaju dovoljno snage i energije da igraju nekoliko utakmica u kontinuitetu. Mislim da smo spremni‘‘, kazao je Bećiragić.

Selektor Zmajeva je potom istakao kako smo mi sebi najveći neprijatelj.

‘‘Još uvijek smo sami sebi najveći neprijatelj. Naravno da ćemo razmišljati o protivniku, ali smo opet u situaciji da sami sebi ‘‘pucamo u koljena‘‘. Bit će opet da je najvažnije da ne izlazimo iz kontrole u odbrani i napadu. Igrat ćemo protiv organizatora prvenstva, oni će imati određenu prednost. Pokušat ćemo pripremiti igrače da budu spremni na sve, posebno na te vanjske efekte‘‘, poručio je Bećiragić.