ABA LIGA: Budućnost trećom četvrtinom razbila FMP, Tilman se predstavio!

Košarkaši FMP-a poraženi su na gostovanju kod Budućnosti 84:58 u 18. kolu ABA lige. Držali su se samo tijekom prvog poluvremena, ali nisu uspjeli doći do dvostruke pobjede.

Momčad Nenada Stefanovića igrala je dobro nakon prve četvrtine.

U drugom su popustili i dopustili suparniku da se oslobodi.

Serijom 9:0 domaćin iz Podgorice otišao je na odmor s prednošću.

Igra Pantera raspala se u trećoj četvrtini pa je Budućnost imala prednost od preko 20 poena. Pogotovo nakon petominutne serije Podgoričana 11:0. FMP je u njemu ubacio samo 6 poena, što je praktički odlučilo utakmicu.

Sav taj učinak iz trećeg dijela bio je dovoljan da crnogorska selekcija u četvrtom mirno privede meč kraju i prestigne suparnika na četvrtom mjestu.

Najbolji kod pobjednika bio je Tre Bell Haynes s 20 poena. Obran je imao 11, a Kaba 10 poena.

U redovima FMP-a Valinskas je imao 18 poena, a novopridošli Tilman 13.

U sljedećem kolu FMP dočekuje Cedevitu Olimpiju koja je izgubila u Skoplju. Budućnost ponovo gostuje ekipi Igokee.